Ciężarówki - zalety transportu ładunków i szczegóły

Ciężarówki: zalety transportu ładunków i szczegóły
Ciężarówki - zalety transportu ładunków i szczegóły

Ciężarówki - zalety transportu ładunków i szczegóły

Do dnia dzisiejszego żadna firma, która zajmuje się sprzedażą towarów, nie może nie korzystać z usług transportu ciężarowego. Ciężarówki cieszą się dużą popularnością, powodów tego jest wiele. Klient ma możliwość przewieźć niezbędne produkty na duże odległości. Ponadto, cały proces trwa maksymalnie krótko. Najważniejsze – aby wybrać solidną firmę, która gwarantuje brak problemów i oferuje atrakcyjne warunki.

Rodzaje samochodów ciężarowych

Samochód ciężarowy (Fura) – ciągnik  siodłowy wyposażony w naczepy (jedną lub kilku). Od głównej części pojazdu (ciągnika siodłowego) zależy nośność pojazdu.

Rodzaje pojazdów są przedstawione poniżej:

 1. Plandekowe – najbardziej rozpowszechnione w Europie. Urządzenie – na stalowej ramie jest namiot, wykonany z plandeki wysokiej jakości.
 2. Burtowe – również popularne samochody. Burty są nieruchome i składane. Są używane przy transporcie materiałów budowlanych.
 3. Burtowo-roletowe – wygodne ciężarówki, które znacznie przyspieszają proces załadunku i rozładunku. Zapewniają niezawodne mocowanie ładunku, przy zakrętach można nie martwić się o ładunku.
 4. Chłodnie wyposażone w urządzenie chłodnicze. Dzięki temu można utrzymać odpowiednią temperaturę. Taki transport samochodowy jest używany do przewozu szybko psujących się towarów.
 5. Sprzęg pojazdów. W celu zwiększenia ilości przewożonych ładunków na ciągnik dodatkowo są instalowane dwie naczepy.

Zasady realizacji

Przede wszystkim, ważne jest, aby było odpowiednie mocowanie ładunku. To gwarancja bezpiecznego transportu. Pracownicy INTRADE używają wysokiej jakości i solidne opakowanie przy transporcie drogowym.

Dobrze dobrana trasa jest kluczem do udanego procesu. Powierzając sprawy logistyczne pracownikom firmy, klient może nie martwić się o swój towar. Nawet jeśli chodzi o transport na dalekie odległości. Firma INTRADE ma szeroką geografię dostaw.

W konstrukcji ciężarówki nie powinno być różnych wad, które mogą stać się przyczyną uszkodzenia ładunku. Poprawne sporządzenie dokumentacji celnej jest także ważnym punktem. Wszystko musi być zgodne z wymogami prawa. Pracownicy firmy oferują dodatkową usługę – odprawę celną. Niepoważne podejście do sprawy może skutkować pełną konfiskatą towaru. Podczas współpracy z INTRADE klient znacznie skraca czas  przekraczania granicy. Przyczyna – poprawnie zaprojektowany pakiet dokumentów.

Korzyści z wyboru samochodów ciężarowych w transporcie

Szereg zalet:

 • zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta;
 • wykorzystanie pojazdów maksymalnie skutecznie;
 • zmniejszenie kosztów transportu, to wpływa na ostateczny koszt usługi;
 • gwarancja terminowego wykonania zamówienia;
 • łatwość procesu załadunku i rozładunku;
 • przystępna cena, szczególnie do przewozu ładunków drobnicowych;
 • dobra manewrowość (mimo dużych wymiarów, ciężarówki dobrze sprawdzają się na międzynarodowych trasach).

Zorganizować tanią wysyłkę towaru jest łatwo. Wystarczy zadzwonić na numery podane w sekcji "Kontakt" na stronie internetowej INTRADE. Menedżerowie również doradzą we wszelkich sprawach.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę