Ładunki drobnicowe

Konsolidacja ładunków transportowych i dostaw – transport drobnicowy

Konsolidacja ładunków transportowych i dostaw – Ładunki częściowe

Firma Intrade zajmuje się transportem ładunków drobnicowych, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rodzajów logistyki przewozowej. Usługa ta polega na zbieraniu niewielkich partii towaru od różnych Klientów, z których każdy płaci tylko za objętość swojego ładunku. To rozwiązanie ekonomiczne, z którego korzysta wielu przedsiębiorców – zarówno w zakresie dostaw krajowych, jak i międzynarodowych.

Podczas konsolidacji dostaw akceptowane są towary różnych wymiarów. Dostarczone nam ładunki grupujemy w odpowiednie kategorie, zgodnie z ich specyfiką. Transport ładunku drobnicowego może odbywać się także w ramach przewozu chłodniczego oraz przewozu towarów niebezpiecznych.

Dlaczego warto skorzystać z konsolidacji dostaw?

Oczywistą zaletą konsolidacji dostaw jest obniżenie kosztów transportu mniejszych partii towaru. Optymalne wykorzystanie przestrzeni w pojeździe gwarantuje bezpieczny przewóz ładunku w rozsądnej cenie. W ramach usługi przewozu ładunków częściowych przygotowujemy specjalne schematy załadunku i rozładunku. Konsolidacją ładunków transportowych zajmują się specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy dokładnie rozplanowują trasę i synchronizują harmonogramy dostaw różnych towarów. Nasi Klienci mogą skorzystać także z ubezpieczenia ładunku, które zostanie dopasowane do potrzeb konkretnej dostawy.

Technikami stosowanymi do konsolidacji transportu ładunków drobnicowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych są:

  • stropowanie (wiązanie ładunków po kilka sztuk);
  • paletyzacja (układanie towarów na paletach);
  • pakietyzacja (łączenie małych ładunków w większe pakiety);
  • konteneryzacja (pakowanie towarów do kontenerów).

Dzięki zastosowaniu tych technik możliwe jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz minimalizację kosztów, co jest bardzo ważne dla klientów korzystających z transportu drobnicowego.

Jakie są etapy transportu ładunków częściowych?

Aby terminowo i bezpiecznie dostarczać towary, proces konsolidacji ładunków transportowych podzielony jest na kilka ważnych etapów:

  1. Zebranie ładunków częściowych od Klientów i stworzenie partii, odpowiednie ich oznaczenie i zapakowanie.
  2. Rozkład ładunku w pojeździe z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, norm i właściwości ładunków drobnicowych.
  3. Przygotowanie odpowiedniej dokumentacji dla Klientów.
  4. Terminowe dostarczenie ładunku do odbiorcy.

Wiemy, że usługobiorcom zależy na możliwości zapoznania się z aktualnym statusem nadanych przez nich ładunków drobnicowych. Właśnie dlatego informacje o przesyłkach aktualizujemy w naszym systemie na bieżąco, a zainteresowanych Klientów powiadamiamy o etapierealizacji, na którym znajduje się zlecone zamówienie za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba.

Transport ładunków drobnicowych w kraju i za granicą

Koordynujemy transport ładunków drobnicowych w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej i WNP. Ze względu na częste wyjazdy kierowców w różne strony Europy, w większości przypadków jesteśmy w stanie dobrać termin transportu międzynarodowego idealnie spełniający oczekiwania Klientów. Transport drobnicowy krajowy, jak i międzynarodowy umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Najczęściej zajmujemy się transportem palet, skrzyni, opon, czy pojemników IBC. Nasi spedytorzy zajmują się opracowaniem jak najlepszego planu transportu tak, aby wszystkie ładunki dostarczyć na miejsce bezpiecznie oraz terminowo. Zwłaszcza w transporcie drobnicowym międzynarodowym szczególną rolę odgrywa dobra organizacja. Nasza firma zawsze zwraca uwagę na szczegóły. Transportowany ładunek odpowiednio zabezpieczamy oraz oznaczamy.

Aby skorzystać z konsolidacji dostaw, skontaktuj się z naszym biurem za pomocą formularza na stronie lub drogą telefoniczną. Zachęcamy także do wizyty w siedzibie naszej firmy.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę