Transport chłodniczy

Transport chłodniczy - przewóz alkoholu i leków - spedycja napojów

Przewóz chłodniczy: terminowa dostawa i kontrolowana temperatura

Jednym z najbardziej wymagających rodzajów logistyki przewozowej jest transport chłodniczy. Aby zachować wysoką jakość przewożonych towarów, pojazdy muszą zostać odpowiednio wyposażone w specjalne agregaty chłodnicze, które pozwolą utrzymywać pożądaną temperaturę podczas całej trasy niezależnie od jej długości i harmonogramu. Równie ważnym czynnikiem w transporcie chłodniczym jest czas dostawy. Podwójna obsada pozwala w jak najkrótszym czasie dostarczyć świeższy i dłużej przydatny towar na dowolny rynek.

Firma Intrade specjalizuje się zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym przewozie chłodniczym. Posiadamy flotę wyspecjalizowanych pojazdów chłodniczych, które poddawane są regularnym kontrolom i inspekcjom w celu dopuszczenia ich do drogowego transportu towarów. Nasze pojazdy spełniają wszystkie wymagania sanitarne do przechowywania i transportu produktów łatwo psujących się, w tym przewozu wyrobów kosmetycznych. Ponadto podejmujemy się m.in. przewozu alkoholu, towarów żywnościowych, leków i sadzonek.

Przewóz chłodniczy na najwyższym poziomie

Oferujemy rozbudowane rozwiązania przewozu chłodniczego w temperaturze kontrolowanej, dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Poza samym transportem w oparciu o lata doświadczenia w branży proponujemy m.in.:

  • fachową pomoc w zaplanowaniu najbardziej korzystnej trasy z perspektywy danego rodzaju ładunku;
  • ubezpieczenie ładunku na wypadek nieprzewidzianych utrudnień w transporcie chłodniczym;
  • bogate wyposażenie pojazdów, pozwalające nie tylko na schładzanie i zamrażanie, ale także na ogrzewanie ładunku;
  • usługi serwisowe 24/7 obejmujące dostęp do informacji na temat statusu i lokalizacji dostawy.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Z chęcią odpowiemy na wszelkie Państwa pytania dotyczące oferowanego przez nas transportu chłodniczego.

Spedycja napojów w transporcie chłodniczym

Nasze usługi w zakresie transportu chłodniczego potrzebne są przedsiębiorstwom działającym w takich branżach, jak farmaceutyczna, kosmetyczna czy rolnicza, ale przede wszystkim jesteśmy związani z przemysłem spożywczym. Specjalizujemy się w spedycji napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Zapewniamy przewóz alkoholu pojazdami ciężarowymi w kontrolowanych warunkach, które zapewnią utrzymanie pożądanych parametrów napojów. Dysponujemy niezbędnymi licencjami oraz spełniamy wymagania określone w odpowiednich dokumentach prawnych, w tym w międzynarodowej umowie ATP oraz konwencji ADR. Ponadto dbamy również o właściwy sposób załadunku i rozładunku towaru, aby nie doszło do jego uszkodzenia na żadnym etapie transportu.

Transport leków

Nasze urządzenia chłodnicze służą również do transportu leków. Zapewniamy bezpieczny i terminowy przewóz wyrobów farmaceutycznych na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. W transportowaniu leków ważne jest zabezpieczenie ich przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, uszkodzeniem oraz zanieczyszczeniem. Istotne jest także zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza oraz temperatury. Biorąc pod uwagę specyfikę farmaceutyków dostępnych na rynku, istnieją trzy podziały temperatur, w jakich są one przewożone:

  • 2°C — 8°C,
  • 8°C — 15°C,
  • 15°C — 25°C.

Specjalistyczne pojazdy, jakimi dysponujemy, wyposażone są w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz w agregaty chłodnicze, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego zakresu temperatur przez cały czas transportu do miejsca docelowego. Ministerstwo Zdrowia w 2015 roku wprowadziło rozporządzenie, które nakazuje tzw. mapowanie temperatur podczas transportu leków, czyli jej monitorowanie i rejestrowanie.

Zapewniamy, że załadunek, transport oraz rozładunek leków przebiega w warunkach bezpiecznych i gwarantujących identyfikację produktów.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę