Transport morski

Transport morski z Chin - Transport towarów drogą morską

W obecnych czasach, gdy potęgą importową dla Europy stały się Chiny, potrzebujemy sprawnej realizacji dostaw komponentów do produkcji oraz gotowych wyrobów do sprzedaży. Dlatego też nasza firma, chcąc wciąż się rozwijać i zapewniać Klientom najlepszą obsługę, oferuje profesjonalny transport morski z Chin. Transport morski posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest bardzo często wybierany w międzynarodowej wymianie towarowej. Od pozostałych form spedycji różni się wydłużonym czasem transportu, natomiast znacznie mniejszymi kosztami, co przekłada się na cenę gotowego produktu.

transport morski

 

Import z Chin drogą morską

Stosowane przez nas rozwiązania związane z łańcuchem dostaw, pozwalają na zapewnienie optymalnego transportu produktów w jak najkrótszym czasie. W ramach importu towarów drogą morską aranżujemy zarówno przesyłki drobnicowe, jak i całokontenerowe. Co ważne, mamy możliwość zapewnienia transportu z punktu A do punktu B. Możemy przyjąć ładunek w porcie lub odebrać go „door-to-door” – to Państwo wybierają najwygodniejszą dla siebie opcję.

 

Przesyłki IMO Class

Niektóre podmioty stają przed koniecznością przewiezienia ładunków zawierających substancje wysokiego ryzyka. Ich transport wymaga wielu przygotowań oraz odpowiednich zabezpieczeń. Jeśli więc chcą Państwo zorganizować transport morski substancji/surowców niebezpiecznych, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zorganizujemy wszystko w taki sposób, by towar dotarł do miejsca docelowego bezpiecznie i terminowo. Jako ładunki niebezpieczne w transporcie morskim określa się przesyłki IMO Class. Oprócz przewozu tego typu przesyłek, oferujemy też dodatkowo ubezpieczenie ładunku.

 

Transport morski ładunków standardowych

W przypadku ładunków standardowych i stosunkowo niewielkich, zastosowanie ma tzw. serwis drobnicowy (LCL – less than container load). Nadaje się on idealnie do wysłania pojedynczej palety lub kilku skrzyń, dla których wynajmowanie całego kontenera jest nieekonomiczne.

Transport standardowych ładunków w dużej ilości lub o dużej wadze/kubaturze, realizuje się w całych kontenerach (FCL – full container load). Jeśli ładunkiem jest kilkanaście czy kilkadziesiąt palet lub specjalistyczne maszyny czy przyrządy dużych rozmiarów, najkorzystniejszym wyjściem jest właśnie transport pełno kontenerowy.

Ostatnimi czasy Europa uruchomiła także ścisłe stosunki handlowe ze Stanami Zjednoczonymi, dla których rynek europejski stał się podstawowym eksporterem różnorodnych wyrobów. Realizujemy więc również importy oraz eksporty na rynek USA.

 

Rodzaje transportu morskiego z Chin

mapa

EXPORT LCL

Działamy z 5 magazynów w całym kraju (WAW / GDY / POZ / KRK / WRO) z ponad 300 kierunkami direct via HAM.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na serwisy DIRECT Z CFS GDYNIA

USA via NYC

FE via SIN / Port Klang

SHANGHAY

 

IMPORT LCL

Posiadamy serwisy DIRECT z takich portów jak: NYC, ATL, CHI, SHA, HKG, SIN, SZX, NGB, QIN, BUS, NVA, KAO które, kończą swój bieg w Gdyni ( BCT ) lub Gdańsku ( COMPLEXSAD kontenerowa 21 )

Kierunki, których nie robimy przez nasze połącznia direct realizujemy via HAM do GDY. Oczywiście jest możliwość aranżacji przesyłki do HAM ale to musimy wiedzieć na etapie bukingu.

 

Transport morski całokontenerowy FCL

Import z USA – wyceniany indywidualnie w oparciu o systemowe stawki NVO na bazie wielu armatorów z odbiorami od klientów

Warunek jednak jak to w USA – kontaktem dla naszego agenta musi być direct shipper
Możemy również zaproponować stawki w exporcie do USA oraz stawki IMP/EXP z FE oraz reszty świata.

 

ODBIORY/ DOSTAWY DO KLIENTOW

Posiadamy własny dział drogowy dzięki czemu możemy organizować odbiory oraz dostawy do klientów.

 

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę