Przewóz towarów ponadgabarytowych

Transport ponadgabarytowy – Przewóz towarów ponadgabarytowych

Transport ponadgabarytowy

Nasza firma zajmuje się przewozem towarów ponadgabarytowych. Doświadczenie, jakie posiadamy w tym obszarze, oraz profesjonalizm, którym wykazujemy się w pracy, pozwalają nam dostarczać towary terminowo i w nienaruszonym stanie.

Zaletą naszego zespołu jest szczegółowa i aktualna wiedza na temat dokumentów celnych oraz spedycyjnych, wymaganych podczas drogowego transportu towarów. Nasi specjaliści sporządzają również specjalne pozwolenia na przewóz towarów ponadgabarytowych. Dzięki nam unikniesz niespodziewanych zakłóceń, ciesząc się sprawną realizacją zlecenia.

Czym jest transport ponadgabarytowy?

Transport ponadgabarytowy to przewóz ładunku, którego wymiary (wraz z używanym do tego celu środkiem transportu) przekraczają normy prawne dla przewozów gabarytowych, czyli są:

 • dłuższe niż 16,5 metra,
 • szersze niż 2,5 metra,
 • wyższe niż 4 metry,
 • cięższe niż 42 tony.

Przepisy regulujące transport ponadgabarytowy mają zastosowanie, gdy co najmniej jeden z powyższych wymiarów jest przekroczony. Pojazd lub zespół pojazdów przypisuje się wtedy do jednej z siedmiu kategorii, określających sposób postępowania personelu podczas transportu, w tym liczbę pilotów zobowiązanych do towarzyszenia kierowcy na całej trasie.

Pilotaż transportu ponadgabarytowego

W sytuacji gdy środek transportu przewożący towary ponadgabarytowe przekracza znacznie wartości wskazane powyżej, organizatorzy przewozu są prawnie zobowiązani do przygotowania pilotażu transportu ponadgabarytowego. W rozporządzeniu MSWiA określono dwie kategorie pojazdów klasyfikowanych jako nienormatywne. Do pierwszej kategorii zaliczają się środki transportu spełniające przynajmniej jedną z poniższych wartości:

 • długość pojazdu przekracza 23 metry,
 • szerokość pojazdu przekracza 3,2 metra,
 • wysokość pojazdu przekracza 4,5 metra,
 • masa całkowita przekracza 60 ton.

Wówczas pojazd przewożący ładunek ponadgabarytowy musi być pilotowany przez jeden samochód pilotujący, który może być prowadzony przez uprawnionego pilota lub policję. Do obowiązków pilota należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej organizacji przejazdu, kierowanie ruchem drogowym oraz sprawowanie nadzoru na pilotowanym pojazdem. Natomiast pojazdy nienormatywne, które przekraczają następujące wartości:

 • długość pojazdu przekracza 30 metrów,
 • szerokość pojazdu przekracza 3,6 metra,
 • wysokość pojazdu przekracza 4,7 metra,
 • masa całkowita przekracza 80 ton,

muszą być pilotowane przez dwa pojazdy, z czego jeden powinien znajdować się z przodu, a drugi z tyłu eskortowanego środka transportu lub kolumny pojazdów z towarami ponadgabarytowymi.

Jak przebiega organizacja transportu ponadgabarytowego?

Współpracę z Klientem zaczynamy od dokładnego określenia specyfiki transportu ponadgabarytowego, wymagań technicznych oraz logistycznych, oceny ryzyka związanego z przewozem towaru, a także ustalenia szczegółów dotyczących trasy. Nasi specjaliści przygotowują szczegółowy harmonogram transportu oraz sporządzają plan załadunku i rozładunku towaru. Ponadto, zajmują się ubezpieczeniem ładunków od niespodziewanych uszkodzeń.

W Intrade przywiązujemy wagę do bezpiecznego przewozu towarów ponadgabarytowych, co pozwala nam utrzymać wysoką jakość usług niezależnie od rodzaju towaru oraz długości trasy. Cały proces organizacji transportu ponadgabarytowego odbywa się w porozumieniu z Klientem, którego indywidualne potrzeby i oczekiwania zawsze są stawiane na pierwszym miejscu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Krajowy i międzynarodowy transport ponadgabarytowy

Usługę transportu ponadgabarytowego realizujemy na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej i WNP. Przewóz towarów w obrębie jednego państwa znacznie różni się od wywozu ładunku poza jego teren – zarówno pod względem prawnym, jak i logistycznym. Jeżeli planujesz skorzystanie z transportu ponadnormatywnego, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. W wiadomości e-mail lub drogą telefoniczną chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w określeniu warunków, które powinien spełnić transport, aby Twój towar ponadgabarytowy dotarł do celu bez zbędnych problemów.

Ponadgabarytowy przewóz ładunków specjalnych

Zajmujemy się nie tylko przewozem ładunków ponadgabarytowych, ale również towarów, które z innych powodów wymagają transportu specjalnego. Do takich mogą zaliczyć się materiały klasyfikowane jako niebezpieczne, np. łatwopalne, wybuchowe czy toksyczne. Transport towarów niebezpiecznych to jedna z naszych specjalności. To jednak nie wszystkie rodzaje ładunków ponadgabarytowych, które wymagają zastosowania specjalnych warunków przewozu. Zajmujemy się ponadto transportem ponadgabarytowym pojazdów oraz przewozem takich ładunków specjalnych, jak np. towary chłodnicze.

Przewozy ponadgabarytowe

Przewozy ponadgabarytowe to skomplikowana część branży transportowej, która wymaga szczególnej uwagi i precyzji. Specjalizujemy się w transporcie ładunków o nietypowych wymiarach i masie, przekraczających standardowe wymiary dopuszczalne do transportu drogowego. Nasza firma posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w organizacji takich przewozów, łącznie z uzyskiwaniem wymaganych pozwoleń, planowaniem tras oraz zapewnieniem odpowiedniego sprzętu i zabezpieczeń. Przewozy ponadgabarytowe często wiążą się z koniecznością wykorzystania specjalistycznych pojazdów i urządzeń, takich jak naczepy niskopodwoziowe czy platformy modułowe.

Dzięki naszej elastyczności i adaptacji do różnorodnych wymagań, jesteśmy w stanie zaoferować przewozy ponadgabarytowe zarówno na terenie kraju, jak i międzynarodowe. Nasz zespół ekspertów współpracuje ściśle z klientami na każdym etapie procesu, od planowania przez realizację do finalnego dostarczenia ładunku, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Zajmujemy się różnorodnymi typami ładunków ponadgabarytowych, w tym maszynami budowlanymi, elementami konstrukcji, turbinami wiatrowymi i innymi specjalistycznymi towarami, wymagającymi szczególnego podejścia podczas transportu.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę