Przewóz towarów ponadgabarytowych

Transport ponadgabarytowy – Przewóz towarów ponadgabarytowych

Nasza firma zajmuje się przewozem towarów ponadgabarytowych. Doświadczenie, jakie posiadamy w tym obszarze oraz profesjonalizm, którym wykazujemy się w pracy, pozwalają nam dostarczać towary terminowo i w nienaruszonym stanie.

Zaletą naszego zespołu jest szczegółowa i aktualna wiedza na temat dokumentów celnych oraz spedycyjnych, wymaganych podczas drogowego transportu towarów. Nasi specjaliści sporządzają również specjalne pozwolenia na przewóz towarów ponadgabarytowych. Dzięki nam unikniesz niespodziewanych zakłóceń, ciesząc się sprawną realizacją zlecenia.

Czym jest transport ponadgabarytowy?

Transport ponadgabarytowy to przewóz ładunku, którego wymiary (wraz z używanym do tego celu środkiem transportu) przekraczają normy prawne dla przewozów gabarytowych, czyli są:

  • dłuższe niż 16,5 metra,
  • szersze niż 2,5 metra,
  • wyższe niż 4 metry,
  • cięższe niż 42 tony.

Przepisy regulujące transport ponadgabarytowy mają zastosowanie, gdy co najmniej jeden z powyższych wymiarów jest przekroczony. Pojazd lub zespół pojazdów przypisuje się wtedy do jednej z siedmiu kategorii, określających sposób postępowania personelu podczas transportu, w tym liczbę pilotów zobowiązanych do towarzyszenia kierowcy na całej trasie.

Transport ponadgabarytowy

Jak przebiega organizacja transportu ponadgabarytowego?

Współpracę z klientem zaczynamy od dokładnego określenia specyfiki transportu ponadgabarytowego, wymagań technicznych oraz logistycznych, oceny ryzyka związanego z przewozem towaru, a także ustalenia szczegółów dotyczących trasy. Nasi specjaliści przygotowują szczegółowy harmonogram transportu oraz sporządzają plan załadunku i rozładunku towaru. Ponadto, zajmują się ubezpieczeniem ładunków od niespodziewanych uszkodzeń.

W Intrade przywiązujemy dużą wagę do bezpiecznego przewozu towarów ponadgabarytowych, co pozwala nam utrzymać wysoką jakość usług niezależnie od rodzaju towaru oraz długości trasy. Cały proces organizacji transportu ponadgabarytowego odbywa się w porozumieniu z klientem, którego indywidualne potrzeby i oczekiwania zawsze są stawiane na pierwszym miejscu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Ciężarówka przewożąca ładunki ponadgabarytowe

Tył naczepy ciężarówki

Przykład możliwości załadunku rzeczy na naczepę

Krajowy i międzynarodowy transport ponadgabarytowy

Usługę transportu ponadgabarytowego realizujemy na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej i WNP. Przewóz towarów w obrębie jednego państwa znacznie różni się od wywozu ładunku poza jego teren pod względem prawnym oraz logistycznym. Jeżeli planujesz skorzystanie z transportu ponadnormatywnego, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. W wiadomości e-mail lub drogą telefoniczną chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w określeniu warunków, które powinien spełnić twój transport ponadgabarytowy, aby dotrzeć do celu bez zbędnych problemów.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę