CZYM JEST TRANSPORT DROBNICOWY?

Dlaczego warto skorzystać z usługi konsolidacji dostaw?
CZYM JEST TRANSPORT DROBNICOWY?

CZYM JEST TRANSPORT DROBNICOWY?

Transport drobnicowy to forma przewozu towarów o specyficznych parametrach. Na czym polega i czym się charakteryzuje?

Podstawowe informacje na temat transportu drobnicowego

Transport ładunków drobnicowych to inaczej przewóz obiektów o stosunkowo niewielkich wymiarach i zróżnicowanym kształcie, które zapakowane są osobno. Ze względu na niską masę jednostkową całości oraz fakt, że wykorzystywanie osobnego pojazdu do jej obsługi byłoby nieopłacalne, samochody dostawcze wykonują za jednym przejazdem transport kilku ładunków różnego pochodzenia. Wiąże się to z koniecznością obsłużenia kilku różnych nadawców i adresatów.

Z uwagi na specyfikę przewozu opłata rozliczana jest w oparciu o wymiary i ciężar przewożonych przedmiotów. Każdy z klientów płaci wyłącznie za własny ładunek, co przekłada się na niskie koszty usługi. Transport drobnicowy należy więc do najbardziej atrakcyjnych form logistyki przewozowej.

Oferowana przez naszą firmę usługa konsolidacji dostaw dotyczy ładunków drobnicowych o bardzo różnorodnych parametrach. Nasi pracownicy poddają je starannej segregacji, kierując się ich specyficznymi cechami. W ten sposób przestrzeń kontenera zostaje maksymalnie wykorzystana, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów.

Konsolidacja przeprowadzana jest przez doświadczonych specjalistów, którzy tworzą profesjonalny schemat załadunku i rozładunku oraz przygotowują plan trasy w oparciu o harmonogramy dostaw poszczególnych ładunków. Oferujemy również ubezpieczenie powierzanych nam obiektów. Cały proces rozpoczyna się zebraniem ładunków od zleceniodawców oraz ich oznakowaniem i zapakowaniem. Rozmieszczenie poszczególnych partii na naczepie pojazdu odbywa się z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm i wymogów bezpieczeństwa niezbędnych w tej formie transportu. Następnie sporządzona zostaje dokumentacja, którą przekazujemy klientom. Ostatnim etapem transportu drobnicowego jest dostarczenie w ustalonym czasie poszczególnych ładunków częściowych do miejsc ich przeznaczenia .

Oferowana przez nas usługa przewozu drobnicowego towarów obejmuje również przedmioty niebezpieczne oraz przewóz chłodniczy.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę