GLONASS - całkowita kontrola lub bezpieczeństwo w drodze?

GLONASS - całkowita kontrola lub bezpieczeństwo w drodze?

GLONASS - całkowita kontrola lub bezpieczeństwo w drodze?

     Transport drogowy jest popularnym i poszukiwanym rodzajem działalności, szczególnie w warunkach rozwoju nowoczesnych stosunków handlowych między krajami. Pomimo sukcesu biznesowego, głównym zadaniem doświadczonych przewoźników jest znalezienie optymalnych rozwiązań w zakresie dostarczania ładunku i zminimalizowanie kosztów amortyzacji.

     Nie można przewidzieć wyniku każdej podróży, wiele przypadków siły wyższej pojawia się już w trakcie podróży, a kierowca i ładunek pozostają poza strefą kontroli przewoźnika. W takich sytuacjach prawdopodobieństwo utraty ładunku, kradzieży, uszkodzenia samochodu lub kradzieży paliwa wzrasta wielokrotnie – czynnik ludzki może stać się poważnym problemem dla korzyści finansowych firmy i reputacji firmy jako całości.

     Wszystko to stało się przyczyną stworzenia jednolitego systemu kontroli i monitorowania pojazdów ładunkowych na całej trasie z możliwością w dowolnym momencie bezpośredniego kontaktu z kierowcą i ustalenia lokalizacji ładunku. Takim narzędziem pełnej kontroli został system satelitarny GLONASS, z którego korzystają wszystkie duże firmy transportowe.

 Cechy systemu

     Globalny system nawigacji satelitarnej był zamierzany jako tajny obiekt do realizacji bieżących zadań wojskowych, jednak najczęstsze jego zastosowanie znalazło we współczesnej branży ruchu cywilnego. GLONASS kontroluje nie tylko geografię trasy, ale także prędkość poruszania się całego transportu lądowego, lotniczego i morskiego. Ma miejsce dopasowanie współrzędnych z dokładnością do kilku metrów.

     Doskonała wydajność i wysoka dokładność wskazań pozwoliły temu systemowi stać się niekwestionowanym liderem w dziedzinie transportu międzynarodowego i krajowego. Wdrożenie GLONASS pozwoliło centrom logistycznym znacznie obniżyć koszty amortyzacji transportu dzięki następującym czynnikom:

  • Zmniejszenie docelowych przebiegów o ponad 30%;
  • Wykluczone nieplanowane podróże i odlewanie paliwa przez kierowcę;
  • Wysoka wydajność kontroli bezpieczeństwa towaru.

     Ponadto wbudowany system komunikacyjny pozwala pozostać w kontakcie z kierowcą, co znacznie oszczędza pieniądze na mobilną komunikację podczas podróży międzynarodowych.

Rola GLONASS w optymalizacji transportu towarów

     Skrócenie niecelowego przebiegu pojazdu jest zadaniem każdego profesjonalnego logisty. Za pomocą systemu GLONASS trasę można wcześniej w pełni zobaczyć, zbadać i zbudować najbardziej optymalną trajektorię dostawy ładunku. Kierowca będzie zawsze świadomy powstawania korków, napraw na drodze i innych sytuacji siły wyższej.

     W przypadku poważnych awarii lub trudności w przejściu kontroli celnej kierowca zawsze będzie mógł skontaktować się ze spedytorem i poinformować go o napotkanych problemach, które może rozwiązać przewoźnik. Nieznana droga i niezrozumienie obcego języka w transporcie międzynarodowym może również powodować trudności kierowcy. Utrzymując kontakt z dyspozytorem przez GLONASS, możesz szybko zrozumieć teren i dostarczyć ładunek w jak najkrótszym czasie.

     Często system kontroli jest wykorzystywany nie tylko przez duże firmy transportowe, ale także przez osoby fizyczne w transporcie cennych towarów. W tym przypadku instalacja GLONASS jest gwarantem bezpieczeństwa i jakości dostarczania wartości do miejsca przeznaczenia.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę