Jak chronić w drodze delikatny i cenny ładunek

Jak chronić w drodze delikatny i cenny ładunek

Jak chronić w drodze delikatny i cenny ładunek

Transport delikatnych towarów to zawsze gotowość do złożoności. Ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo je rozwiązywać, prawidłowo pakując towary - czy to są naczynia, antyki, instrumenty muzyczne czy urządzenia. Jakie wymagania należy wziąć pod uwagę, aby dostarczyć produkty do adresata na czas i w całkowitym stanie nienaruszonym?

Sposoby przewozu łatwo łamliwych produktów

Istnieją różne sposoby transportu towarów w zależności od ich specyfikacji, masy, wielkości i materiałów, z których są wykonane. W przypadku telewizorów, na przykład, oprócz pudełek, stosuje się tworzywo sztuczne piankowe, które uszczelnia urządzenia na obwodzie. Kamionka zwykle jest przymocowywana do palet, a dopiero potem umieszczana w ciężarówce. Bardzo ważne jest, aby transport towarów wykonywał doświadczony i staranny kierowca, a osoby uczestniczące w załadunku zdawali sobie sprawę, że towar należy traktować ostrożnie. Pośpiech jest niedopuszczalny – może to spowodować duże straty dla firmy.

Rodzaje opakowań

Drewniane skrzynie w kształcie komórek są idealne do sprzętu oświetleniowego, techniki sanitarnej i przyborów kuchennych. Dla każdego towaru owiniętego papierem lub polietylenem przewidziano własny przedział ograniczony grubymi arkuszami tekturowymi. W takim przypadku ważne jest, aby nie dopuścić przedostanie się do produktu wilgoci – do tego służy folia opakowaniowa. Pożądane jest, aby dodatkowe elementy mocujące w samochodzie zostały wykonane przy użyciu metalu.

Gdy transportowane towary są płaskie, to idealnie nadają się pudełka. Lepiej jest układać w nich produkty dość swobodnie, ale pozostała przestrzeń musi być wypełniona styropianem. Specjalnej izolacji potrzebują wszystkie produkty z elementami elektrycznymi. Być może w tym przypadku należy preferować drewniane pudełka. Czasami stosuje się palety wraz z taśmą mocującą.

Jak dodatkowo chronić towary na drodze

Głównym problemem, z którym borykają się firmy przewoźników, jest to ryzyko uszkodzenia towaru. Przy czym dowolne uszkodzenie można uzyskać z powodu niewłaściwego zapięcia w skrzyni pojazdu. Jednym z najpopularniejszych sposobów mocowania są paski mocujące. Stosowane są również taśmy polimerowe, łańcuchy, druty i śruby wykonane z metalu. Z reguły elementy mocujące w specjalistycznych pojazdach są osadzone w ścianie nadwozia lub jego suficie. Jest to bardzo wygodne,ale gdy nie ma takich możliwości, warto jak najszczelniej umieścić towar w skrzyni za pomocą wspomnianego już styropianu. U dołu -najcięższy, u góry – najlżejszy. Wolna przestrzeń między kontenerami lub skrzyniami jest niedopuszczalna, szczególnie podczas transportu na duże odległości. Ale towar przy tym początkowo umiszczany jest swobodnie. Jeśli kilka przedmiotów znajduje się w jednym pojemniku, bardzo ważne jest, aby zapewnić ich izolację od siebie.

Jakie są inne materiały

Uproszczeniu transportu drogowego kruchych produktów pomaga także folia bąbelkowa. Ten materiał ma doskonałe właściwości ochronne i niski koszt. Stosuje się również papier pakowy do produktów o niewielkich rozmiarach przed ich umieszczeniem, na przykład w skrzynce. Oprócz styropianu, którego jedyną wadą jest wysoka kruchość, stosuje się tekturę, w tym jej falistą odmianę, a także lateks, uszczelniacz piankowy, granulki z polistyrenu. Materiały te są dobre do wypełniania pustek między warstwami towarów, aby zapobiec ich wstrząsaniu i spontanicznemu przemieszczaniu się wewnątrz skrzyni.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę
ustawienia ciasteczek