Jak utrzymać optymalną temperaturę ładunku w przewozach chłodniczych?

Co sprawia, że w pojazdach typu chłodnia jest dobra temperatura?
Jak utrzymać optymalną temperaturę ładunku w przewozach chłodniczych?

Jak utrzymać optymalną temperaturę ładunku w przewozach chłodniczych?

Niektóre produkty muszą być przewożone w specjalnie przystosowanych pojazdach, które pozwalają utrzymać optymalną temperaturę. Ważne jest, aby przewóz chłodniczy odbywał się w kontrolowanych warunkach termicznych. Na czym polega transport chłodniczy? Jaki produkty muszą być przewożone w kontrolowanej temperaturze? Sprawdź odpowiedzi poniżej.

Jak wygląda transport chłodniczy?

Transport chłodniczy to rodzaj logistyki przewozowej, który polega na przewożeniu towarów w odpowiednich warunkach termicznych. Dzięki temu pewne towary mogą zachować świeżość i cenne właściwości. Do transportu chłodniczego konieczne jest wykorzystanie specjalnych pojazdów, które są wyposażone w agregaty chłodnicze. Wówczas możliwe jest utrzymanie pożądanej temperatury podczas transportu. Pojazdy chłodnicze muszą być też regularnie poddawane kontrolom i inspekcjom w celu dopuszczenia do transportu towarów. Ponadto muszą spełniać wszelkie wymogi sanitarne niezbędne do przechowywania i przewożenia produktów spożywczych.

Jakie produkty wymagają przewozu w temperaturze kontrolowanej?

Transport chłodniczy pozwala na bezpieczne przewożenie produktów, które mają krótki termin przydatności lub zmieniają skład chemiczny. Przewóz towarów w kontrolowanych warunkach termicznych najczęściej obejmuje produkty, takie jak:

  • owoce i warzywa,
  • nabiał,
  • wyroby cukiernicze,
  • alkohol i napoje bezalkoholowe,
  • produkty pochodzenia zwierzęcego,
  • cięte kwiaty,
  • sadzonki,
  • kosmetyki.

Co więcej, transport chłodniczy jest też konieczny w przypadku leków i artykułów medycznych. Leki są najczęściej przewożone w różnych zakresach temperatur od 2 do 25 stopni Celsjusza. Ważne jest, aby temperaturę dopasować do rodzaju przewożonego artykułu, co sprawi, że będzie on zabezpieczony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę