JAK WYGLĄDA SPEDYCJA NAPOJÓW?

Spedycja napojów - jak wygląda i na czym polega?
JAK WYGLĄDA SPEDYCJA NAPOJÓW?

JAK WYGLĄDA SPEDYCJA NAPOJÓW?

Spedycja i przewóz napojów to dosyć wymagające przedsięwzięcie. Należy spełnić wiele formalności, jak również zadbać o odpowiednie warunki transportu. Dowiedz się więcej, o tym, jak wygląda spedycja napojów!

Czym jest spedycja?

Spedycja jest działalnością polegającą na organizowaniu przewozów różnorodnych towarów. Firma spedycyjna wykonuje szereg czynności na rzecz zleceniodawcy bezpośrednio związanych z organizacją transportu. Obejmuje ona:

  • dopasowanie środka transportu,
  • doradztwo w zakresie transportu ładunków,
  • rozkładanie towaru.

Jednym z najbardziej wymagających rodzajów spedycji jest transport chłodniczy. Chcąc zachować wysoką jakość produktów, pojazdy muszą zostać odpowiednio wyposażone w specjalne agregaty chłodnicze, które pozwalają zapewnić odpowiednią temperaturę, niezależnie od długości pokonywaniu trasy. Niezależnie czy przewożony towar jest na skalę krajową, czy międzynarodową ważne jest zachowanie jak najlepszych standardów.

Spedycja napojów

Spedycja napojów w transporcie chłodniczym odgrywa ważną rolę. Przewóz napojów alkoholowych i bezalkoholowy wymaga odpowiednich warunków. Przewożone napoje powinny być utrzymane w odpowiednich parametrach, dlatego to od firmy spedycyjnej wymagane jest ich kontrolowanie. Transport napojów uzależniony jest od konkretnych pozwoleń oraz dokumentów prawnych, w tym międzynarodowej umowy ATP. Przy transporcie takiego typu właściwy sposób załadunku i rozładunku ma znaczenie, to właśnie przy tych czynnościach towar najczęściej ulega uszkodzeniu. Ponieważ napoje czy alkohole mogą często być narażone na uszkodzenia, warto przy transporcie używać specjalistycznych narzędzi zwiększających bezpieczeństwo ładunku, takich jak:

  • winda do podnoszenia załadowanych palet,
  • odpowiednia temperatura,
  • odpowiednie zacienienie.

 

Niezmierne ważne przy transporcie napojów jest więc nie tylko odpowiednio przygotowany środek transportu, ale również optymalna trasa przejazdu oraz wykwalifikowana firma, która będzie w stanie koordynować poszczególne etapy dostawy.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę