Transport chłodniczy to rodzaj logistyki, który wymaga utrzymania odpowiedniej temperatury podczas przewozu towarów. W tym celu korzysta się ze specjalnych pojazdów, które muszą być wyposażone w agregaty chłodnicze. Jakie ładunki muszą być przewożone w chłodniach? Na czym polega transport chłodniczy? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
Jakie produkty wymagają transportu w kontrolowanej temperaturze?
Na rynku można znaleźć produkty, które muszą być przetrzymywane w odpowiedniej temperaturze, aby mogły zachować świeżość. Należą do nich między innymi leki i inne wyroby farmaceutyczne. Podczas transportu muszą być one zabezpieczone przede wszystkim przed wpływem czynników zewnętrznych oraz przed uszkodzeniem. Ważne jest też, aby leki miały zapewnioną odpowiednią wilgotność powietrza. Transportu w chłodniach wymagają także produkty, które łatwo się psują. Najczęściej są to świeże owoce, warzywa i produkty mięsne. Kolejnymi towarami, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze, są artykuły kosmetyczne. Najlepszymi warunkami do ich transportu będzie temperatura na poziomie 20-25 stopni Celsjusza.
Na czym polega transport chłodniczy?
Transport chłodniczy to rodzaj logistyki, który polega na przewożeniu towarów w kontrolowanych warunkach termicznych. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie pojazdów wyposażonych w specjalne agregaty chłodnicze, które zapewniają optymalną temperaturę i wilgotność powietrza. Co ciekawe, pojazdy dostawcze typu chłodnia muszą być systematycznie poddawane kontrolom i inspekcjom. Dzięki temu mogą bezpiecznie poruszać się po drogach i przewozić różnorodne artykuły.