JAKIE UBEZPIECZENIA MUSI MIEĆ FIRMA SPEDYCYJNA?

Jakiego rodzaju ubezpieczenia powinna posiadać firma spedycyjna?
JAKIE UBEZPIECZENIA MUSI MIEĆ FIRMA SPEDYCYJNA?

JAKIE UBEZPIECZENIA MUSI MIEĆ FIRMA SPEDYCYJNA?

Prowadzenie każdej firmy, a szczególnie związanej ze świadczeniem usług transportowych wiąże się z ryzykiem. Podstawą każdej branży jest ograniczenie takiego zagrożenia.

Czym są ubezpieczenia transportowe?

Podstawowym ubezpieczeniem, które powinna posiadać każda firma spedycyjna, jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej spedytora. Tego rodzaju ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje wszelkie szkody będące następstwem nieszczęśliwego wypadku, kradzieży bądź uszkodzenia mienia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej spedytora chroni przedsiębiorstwo przed negatywnymi konsekwencjami finansowymi, które mogą pojawić się, jeżeli umowa spedycyjna z jakiegoś powodu nie zostanie wykonana lub zostanie wykonana nienależycie. Polisa OCS ma również niebagatelne znaczenie w relacjach z klientami. Wypadki i nieprzewidziane sytuacje w transporcie mogą zdarzyć się u każdego przewoźnika. Dlatego jest tak ważne, aby zapewnić zleceniodawcę o ochronie jego interesu.

Czy ubezpieczenie firmy spedycyjnej jest konieczne?

Wykupienie ubezpieczenia ładunku od odpowiedzialności cywilnej spedytora nie jest obowiązkowe, ale dość często jest ono wymagane od kontrahentów. Z pewnością zwiększa ono wiarygodność firmy i stanowi gwarancję dla zleceniodawcy lub właściciela ładunku. Coraz rzadziej przedsiębiorstwa zlecające transport decydują się na korzystanie z usług nieubezpieczonych przewoźników. Do przewozu swoich towarów warto wybrać firmę doświadczoną w branży transportowej oraz posiadającą wszelkie ubezpieczenia, a także oferującą swoim klientom dodatkowo całodobową opiekę serwisową oraz możliwość dodatkowego ubezpieczenia i śledzenia ładunków. Z firmą INTRADE towar zostanie przewieziony sprawnie i terminowo. Firma zlecająca transport ma również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia ładunku. Oferta przygotowywana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań klienta i daje dodatkową ochronę ładunku nie tylko podczas transportu, ale i na etapie załadunku, rozładunku towarów.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę