Kilka prostych zasad wyboru przewoźnika

Kilka prostych zasad wyboru przewoźnika

Kilka prostych zasad wyboru przewoźnika

Pytanie dotyczące wyboru przewoźnika naprawdę stoi ostro, zwłaszcza dziś, gdy spedycyjnych ośrodków i firm organizujących dostawę towarów jest bardzo dużo. Aby zminimalizować ryzyko i zawrzeć korzystne umowy przewozu, warto zwrócić uwagę na następujące kryteria przy wyborze firmy-partnera.

Doświadczenie w organizacji transportu i dostawy ładunku.

Tu wszystko jest bardzo prosto – im większe doświadczenie, tym bardziej profesjonalnie zorganizowana pracy firmy i każdego pracownika, w szczególności. Ale, wszystkie informacje podane w zasobach internetu, należy sprawdzić. Niektóre spółki zależne, otwarte niedawno, przypisują sobie doświadczenie w pracy całego holdingu, że nie do końca jest poprawnie i sprawiedliwie. Dlatego najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się wiarygodne dane jest „słowo z ust radio” i opinie o firmie w sieci.

Czas dostawy towarów.

Jednym z najważniejszych kryteriów jest szybkość dostawy. Biznes rozwija się w szalonym rytmie, opóźnienia i przerwy w terminach dostaw ładunku nikjgo nie pozostawią obojętnym. W rezultacie umowa zostanie rozwiązana, i karę trzeba będzie zapłacić.

W takich przypadkach lepiej wybrać przewoźnika, który już od dawna specjalizuje się w pożądanym kierunku, na przykład: międzynarodowy transport drogowy. Generalnie firma ma już bogate doświadczenie dostawy w kraje wybranego regionu, mają swoje optymalne rozwiązania logistyczne i dobrze znają przepisy celne w zakresie odprawy celnej towaru. Wszystkie te zalety pomogą w krótkim czasie dostarczyć swój towar i uniknąć okoliczności siły wyższej.

Cena usługi.

 Istnieje pewien mit: wysokie koszty transportu gwarantują szybką i bezpieczną dostawę. Takie sformułowanie w zasadzie nie jest prawdziwe. Kształtowanie się cen ma swój konkretny algorytm, w którym uwzględnia się rodzaj towaru, czas dostawy, odległość do punktu docelowego i inne cechy transportu. Na podstawie tych czynników i obliczana jest łączna wartość umowy współpracy.

Podejrzanie niskie koszty dostawy mogą świadczyć o tym, że przewoćnik będzie oszczędzać na jakości i bezpieczeństwie transportu, co jest absolutnie niedopuszczalne w transporcie towarów niebezpiecznych. Wniosek: lepiej od razu zapoznać się z dokładną ofertą firmy i określić optymalne opcje, akceptowalne dla obu stron.

Posiadanie własnej floty.

Firma transportowa, która ma swój zaopatrzony tabor, ma większy szacunek i zaufanie wśród klientów. Jest to uzasadnione szeregiem przyczyn:

  • Pełna odpowiedzialność za samochód: załadunek i rozładunek towaru odbywa się w ściśle określonym terminie;
  • Pełna odpowiedzialność za kierowcę: jak zwykle, firma zyskuje profesjonalny personel, z dużym doświadczeniem jazdy i doskonałymi umiejętnościami technicznymi;
  • Minimalne ryzyko podczas transportu ładunku: reputacja jest najważniejsza, dlatego o bezpieczeństwie i jakości transportu dbają szczególnie.

W ogóle, własny tabor samochodowy daje znacznie większe możliwości dla klienta i rozszerza geografię tras. Zawsze można zapoznać się z danymi technicznymi pojazdu, z kierowcą i trasą przejazdu jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Ubezpieczenie ładunków.

Często klienci chcą zaoszczędzić na ubezpieczeniu towaru, a niektóre w ogóle ignorują tą procedurę. W żadnym wypadku nie rób tak! Nawet najbardziej utytułowani firmy nie są ubezpieczone od nieprzewidzianych okoliczności lub działania siły wyższej.

Firmy o dużym doświadczeniu mają swój własny dział ubezpieczeń. Przedstawiciele takich firm sami zaproponują państwu zawarcie umowy ubezpieczenia, szczegółowo opowiedzą o opłatach i  ich specyfice. Po otrzymaniu niezbędnej dokumentacji, odpowiedzialność za towar od momentu załadunku do pełnego rozładunku ponosi firma transportowa oraz kierowca samochodu. A Ty będziesz miał pełną gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeżeli towar zostanie uszkodzony lub utracony.

Pozytywne rekomendacje i referencje.

Najczęstszym sposobem, aby dowiedzieć się o firmie więcej, jest szukanie opinii i rekomendacji w internecie. Lojalni klienci z przyjemnością będą pisać o zaletach wybranej firmy, a niektóre to robią już na oficjalnej stronie internetowej spółki. Istnieje również wiele specjalnych aplikacji, gdzie każdy może ocenić jakość usług oferowanych przez firmę i zostawić swój komentarz. Wiele zaawansowanych firmy zapewniają całą szczegółową dokumentację na temat firmy, na życzenie klienta. Jest to bardzo wygodne: pomaga szybko znaleźć wszystkie niezbędne informacje i dokonać właściwego wyboru.

Profesjonalne umiejętności pracowników.

Wizerunek firmy to profesjonalizm i osobiste cechy każdego pracownika. Sprawdzić kryterium i dać ocenę firmie zdalnie, jest dość trudne. Tutaj konieczna jest osobista obecność i rozmowy z przedstawicielami lub kierownikiem firmy. W trakcie tematycznej rozmowy łatwo zrozumieć, na jakim poziomie jest edukacyjny komponent i kompetencje pracowników, w jakich kierunkach zespół ma szczególną wiedzę i zalety, a także na ile firma jest zorientowana na klienta.

To podstawowe kryteria, na których należy się opierać przy wyborze, ale istnieje szereg specyficznych niuansów, które są traktowane już przy bezpośredniej współpracy. Dużą różnorodność usług, w tym pomoc w odprawie celnej, oferują sprawdzone firmy, pewni w swoich możliwościach i dobrym wyniku. Dla każdego z was priorytetem są różne kierunki działalności transportowej, więc wybór należy do Ciebie.

 

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę