Najbardziej korzystne rodzaje transportu towarów z Chin

Najbardziej korzystne rodzaje transportu towarów z Chin

Najbardziej korzystne rodzaje transportu towarów z Chin

     W ciągu ostatnich kilku dekad obroty handlowe między krajami wzrosły kilkakrotnie, a stosunki między rynkiem europejskim i wschodnim znacznie się ociepliły. Firmy transportowe w postępie geometrycznym zwiększają ilość przewozu towarów z krajów Azji, gdzie wiodącą rolę słusznie zajmują Chiny - światowy lider i dostawca najbardziej różnorodnych produktów do odległych zakątków świata.

     Taki popyt wynika z faktu, że nie każde państwo może sobie pozwolić na produkcję własnych produktów konsumpcyjnych, sprzętu i innych towarów. Wynika to albo z wysokich kosztów budowy fabryk, albo z braku inwestycji zewnętrznych do produkcji naprawdę wysokiej jakości produktów. Więc dostawa i odprawa celna towarów z Chin są bardziej opłacalne pod względem ekonomicznym.

Rodzaje połączenia komunikacyjnego z Chinami

     Chiny są krajem szczególnych obyczajów, tradycji i cech negocjacji biznesowych. Kwestie międzynarodowych stosunków handlowych wymagają od partnerów europejskich specjalnego poziomu wiedzy, wysokiego profesjonalizmu i jasno ustalonego systemu logistycznego. Tylko w tym przypadku zaufanie chińskich dostawców będzie uzasadnione, a proces transportu towarów, w tym cennych, będzie prawidłowo zorganizowany  .

Chiny mają nie tylko ogromny potencjał, ale także szerokie możliwości dostawy. Duże miasta portowe, międzynarodowe lotniska i wysokiej jakości drogi transportowe pozwalają na transport towarów w jak najkrótszym czasie do dowolnego kraju na świecie, wszystko zależy od możliwości finansowych klienta i wielkości przesyłki. Oto główne sposoby transportu wysokiej jakości z Chin:

  1. Transport kontenerowy drogą morską. Duże porty w Szanghaju i Guangzhou i innych metropoliach handlowych są idealnymi węzłami logistycznymi do transportu multimodalnego i ładunków ponadgabarytowych, które w inny sposób są prawie niemożliwe do dostarczenia. Wieloletnie doświadczenie w transporcie kontenerowym pozwala skrócić czas dostawy, podnieść poziom obsługi i uczynić ją bardziej dostępną dla wszystkich kategorii biznesowych.
  2. Fracht lotniczy. Nie każdy produkt ma długi okres przydatności do spożycia, a czas dostawy wystawiony przez Klienta nie pozwala na bardziej praktyczny i ekonomiczny transport morski. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie transport lotniczy, charakteryzujący się dużą prędkością transportu, kompetentnym wsparciem i organizacją dostawy ładunku. Najczęściej dotyczy to łatwo psujących się towarów, leków, kwiatów i zwierząt, które wymagają pewnych warunków i transportu w specjalnych chłodniach.
  3. Transport ładunków za pomocą węzłów kolejowych. Nadaje się głównie do budowlanych materiałów sypkich i płynnych. Taka dostawa jest przeznaczona dla tanich towarów o określonej charakterystyce, ponieważ przechodzi długi tranzyt na terytorium Rosji.

Transport drogowy. Biorąc pod uwagę duże odległości i stan dróg, ten rodzaj transportu nie jest szczególnie popularny, z wyjątkiem wschodniej części Federacji Rosyjskiej. Aby dostarczyć towar do regionów europejskich, bardziej opłaca się korzystać z transportu lotniczego.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę