Firmy mające do przewiezienia niewielkie ilości towaru korzystają z transportu częściowego. Na przewoźniku ciąży odpowiedzialność dostarczenia towaru nieuszkodzonego w określonym czasie.
Najważniejsze etapy transportowania ładunków częściowych
Ładunki częściowe to inaczej ładunki drobnicowe, które są własnością kilku kontrahentów. Łączy się je w jeden przewóz, najczęściej umieszczane są na paletach, ewentualnie w kontenerach. Transport łączony jest tańszy, gdyż koszty dostawy dzielone są między kilku zleceniodawców. W takim przypadku najważniejsze jest zabezpieczenie i oznakowanie towaru oraz organizacja spedycji. W tym przypadku najważniejsze jest prawidłowe zabezpieczenie ładunku. Należy użyć właściwych opakowań, które będą chroniły towar. Stosuje się folię stretchową, która ma unieruchomić towar na paletach. Bardzo istotną rzeczą jest prawidłowe rozmieszczenie ładunku z zachowaniem nacisku na osie pojazdu. Każdy transport należy zlecić profesjonalnej firmie. Wysoką jakość usług świadczy firma Intrade, oferująca ubezpieczenie ładunku oraz ich stały monitoring.
Transport całopojazdowy
Spedycja ładunków całopojazdowych ma szereg zalet. Jeśli jednak termin dostawy nie jest kluczowym w dostarczeniu towaru, a całość ładunku nie zajmie całej naczepy, to tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest transport drobnicowy. Klienci, którzy wybierają tego rodzaju przewóz, stawiają głównie na bezpieczeństwo i szybką dostawę ładunku. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z towarem pierwszej potrzeby lub na który jest szczególny popyt. W przypadku zlecenia na przetransportowanie towaru podatnego na uszkodzenia, to jednak transport całopojazdowy jest najlepszym rozwiązaniem. Dla zleceniobiorcy taki przewóz ma też wiele zalet, jest prostszy w organizacji logistycznej. Wiadomo jest, że wszystko zależy od możliwości finansowych zleceniodawcy. Każda firma stara się dopasować go indywidualnie do każdego klienta.