Niuanse i trudności międzynarodowego transportu ładunków ponadgabarytowych

Niuanse i trudności międzynarodowego transportu ładunków ponadgabarytowych

Niuanse i trudności międzynarodowego transportu ładunków ponadgabarytowych

     Początkującym przedsiębiorcom w zakresie transportu towarów trudno ocenić całą złożoność działalności, a także pułapki dostawy niektórych towarów, w szczególności dotyczy to ponadgabarytowych i niebezpiecznych ładunków. Aby zrozumieć wszystkie niuanse biznesu i nie popełnić nierozważne czyny, zalecamy po kolei rozważyć najważniejsze, powstającr w trakcie transportu.

  1. Trudności techniczne.

     Zakup odpowiednich pojazdów jest jednym z głównych zadań transportu towarowego. Tylko ludzie, którzy nie znają szczegółów dostawy, mogą myśleć, że wystarczy kupić standardową ciężarówkę, a przecież jest to daleko nie tak. Ładunki ponadgabarytowe potrzebują specjalnie wyposażonego samochodu, skrzynia którego jest wyposażona w specjalne urządzenie podnoszące do załadunku towaru, oraz niezawodne mocowania umożliwiające zamocowanie ładunku w określonej pozycji.

     Nawet najbardziej pojemny i posiadający dużą ładowność ciągnik nie nadaje się do przewozu ładunków ponadgabarytowych. Będzie potrzebował generalnej i kosztownej reorganizacji przestrzeni.

     Oprócz zakupu specjalnych pojyzdów, warto pomyśleć o zakupie urządzeń do obsługi i rozładunku. Takie urządzenia pozwalają na łatwe dostarczanie ciężkich maszyn do windy załadunkowej i optymalizują proces załadunku ładunków drobnicowych. Wśród takich urządzeń szeroko są rozpowszechnione:

  • Wciągarki;
  • Dźwigi;
  • Wózki i wciągniki.

     Duże i zamożne firmy transportowe nabywają lub wynajmują również bardziej nowoczesny i uniwersalny sprzęt do załadunku towarów ponadgabarytowych.

  1. Cechy prowadzenia dokumentacji.

     Pełny pakiet dokumentacji i zezwoleń dla organów celnych przygotować jest dość trudno. Niekończące się kolejki, brak szacunku i inne biurokratyczne przeżycia sprawiają, że nie tylko nowicjusze w biznesie, ale także doświadczeni przedsiębiorcy denerwują się. Od czego powinieneś zacząć?

     Najpierw zdecyduj, jak często zamierzasz prowadzić transport. Stałe i tymczasowe zezwolenia wymagają różnych zestawów dokumentów. Nie zapominamy o charakterze ładunków - duże, niebezpieczne lub cenne ładunki wymagają również innego sporządzenia i uzyskania specjalnych zezwoleń. Dodatkowo, musisz zawczasu zaplanować trasę i przekazać ją odpowiednim organom.

     Aby prawidłowo sporządzić plan podróży, zalecamy uzględniać:

  • Jakość nawierzchni;
  • Przestrzegać wszystkich możliwych ograniczeń na drodze i wybrać trasę z minimalną ilością przeszkód dla tego rodzaju sprzętu;
  • Zawczasu obliczyć możliwość poruszania się po płatnych drogach i uwzględnić ich koszt w ostatecznej kalkulacji z klientem.
  1. Obecność czynnika ludzkiego.

     Personel firmy i kierowca pojazdu są kluczowym ogniwem biznesu, od jakości pracy których bezpośrednio zależy reputacja firmy i wynik każdej podróży. Centra logistyczne (http://intradelogistic.pl/) przeprowadzają staranny dobór kandydatów, głównymi wymaganiami wobec których są optymalne doświadczenie w transporcie międzynarodowym od co najmniej 10 lat, a także uczciwość niezbędna do tworzenia sprzyjającego klimatu w firmie.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę