Nowoczesne metody kontroli i śledzenia ładunków

Nowoczesne metody kontroli i śledzenia ładunków

Nowoczesne metody kontroli i śledzenia ładunków

     Nie tak dawno cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo ładunku i utrzymanie optymalnego trybu przechowywania spoczywała wyłącznie na kierowcach firmy transportowej. Tylko oni faktycznie mogli kontrolować zmianę warunków zewnętrznych transportu i monitorować bezpieczeństwo na drogach. Ale z biegiem czasu sytuacja się zmieniła i obecnie pojawiły się dokładne cyfrowe środki kontroli, które pomagają śledzić ładunek podczas całej podróży.

     Miejsce geolokalizacji pojazdu nie jest jedyną rzeczą, którą mogą pochwalić się nowoczesne technologie. Wszystkie duże firmy samochodowe wykorzystują specjalne czujniki, które na dalekich odległościach są w stanie uwidocznić temperaturę w pojemniku, obecność uszkodzeń mechanicznych lub uderzeń w samochodzie itp. Ogólnie rzecz biorąc, następujące urządzenie jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo ładunku:

  • Czujniki temperatury. Prawie wszystkie produkty spożywcze i łatwo psujące się wymagają utrzymania optymalnej temperatury przez całą drogę, a zatem zwykłe przewozy samochodami dostawczymi nie są odpowiednie. W takich przypadkach przewoźnik wykorzystuje specjalną technikę chłodniczą, w którym znajduje się specjalny czujnik kontroli temperatury. Jeśli pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości, kierowca zostanie poinformowany o usterce, a problem zostanie naprawiony w minimalnym czasie.
  • Rejestratory wideo. Najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób przekazywania informacji o stanie pojazdu online. Ww ten sposób można kontrolować nie tylko bezpieczeństwo ładunku, ale także zachowanie kierowcy.
  • Nawigatory GPS i inne narzędzia do śledzenia satelitarnego. Pokazują szczegółową linię przebiegu trasy i wskazują konkretne miejsce znajdowania się ładunku. Za pomocą tych środków można również obliczyć nową trasę, jeśli wystąpią problemy z wcześniej ustaloną trasą. Na przykład przy transporcie szczególnie cennych towarów, takie manipulacje mogą być celowe.
  • Czujniki objętości i uszkodzeń mechanicznych nadwozia. Takie urządzenia są często umieszczane wewnątrz ładunku, aby kontrolować warunki transportu lub fakty kradzieży w procesie transportu.

 

Korzyści z używania narzędzi kontrolnych

     Główną zaletą środków kontroli jest materialny dowód winy konkretnych osób lub okoliczności siły wyższej. Z reguły, w umowie jest określany zakres odpowiedzialności obu stron i są wyraźnie określone kryteria oceny uszkodzenia towaru. W końcu ubezpieczenie obejmuje wszelkie nieprzewidziane lub umyślne szkody.

         W zależności od konkretnego narzędzia do śledzenia można również wyróżnić następujące korzyści:

  1. Zawsze znasz dokładną lokalizację pojazdu z ładunkiem.
  2. Zdalna kontrola, podczas której spedytor może powiadomić kierowcę o awariach wewnątrz systemu lub otwarciu kontenera przez intruzów.
  3. Kontrola norm przechowywania ładunku i dokładne przestrzeganie trasy.
  4. 4. Rozszerzenie geografii dostaw bez straty jakości ładunku.
Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę