Podstawowe wymagania dotyczące przestrzeni magazynowej do przechowywania ładunku

Podstawowe wymagania dotyczące przestrzeni magazynowej do przechowywania ładunku

Podstawowe wymagania dotyczące przestrzeni magazynowej do przechowywania ładunku

     Nie wiele firm transportowych oferują swoim klientom magazyny do tymczasowego umieszczania i przechowywania produktów. Chociaż ten bonus może być kluczowym plusem przy zawieraniu współpracy z firmą logistyczną. Własny magazyn pozwala na przechowywanie towarów wszelkiego rodzaju w odpowiednich warunkach i zachowanie ich jakości przez długi czas.

     Aby zorganizować przestrzeń magazynową, wystarczy przeznaczyć na to parter domu, piwnicę lub specjalnie zaprojektowany pokój, w których jest prosty i wygodny dostęp i wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić duże partie towarów.

Wymagania dotyczące przestrzeni magazynowej

     Jednym z najważniejszych niuansów organizacji przestrzeni roboczej magazynu jest rozmieszczenie wszystkich towarów w określonej kolejności, zgodnie z kierunkiem procesu rozładunku i załadunku. W ten sposób maksymalnie zoptymalizujesz przestrzeń, a sam proces przyjęcia lub wydania towaru nie zajmie dużo czasu. Nawet jeśli ładunek jest ponadgabarytowy.

     Szczegółowe wymagania do magazynów mają następujące sformułowania:

  • Do przechowywania produktów spożywczych konieczne jest posiadanie certyfikatów jakości i przyjazności dla środowiska użytych surowców, które potwierdzają bezwzględne bezpieczeństwo produktu dla ludzi i środowiska. Produkty głęboko mrożone lub produkty łatwo psujące się muszą być przechowywane w specjalnych instalacjach chłodniczych lub chłodniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na normy sanitarne pomieszczenia. Wilgotność, temperatura i wskaźniki świetlne nie powinny się zmieniać podczas przechowywania. Wszystko to może prowadzić do uszkodzenia towarów i poważnych strat finansowych. Zabronione jest również przepakowywanie produktów spożywczych lub umyślne zdeformowanie opakowań fabrycznych.
  • Do przechowywania produktów alkoholowych konieczne jest zapewnienie specjalnych przegród z innego rodzaju produktami, wymagany reżim temperaturowy wynosi od 0 do 25 stopni, w zależności od rodzaju napoju i całkowicie wyklucza przedostawanie się promieni słonecznych na produkt. Drogie marki alkoholu kolekcjonerskiego lepiej wcześniej ubezpieczyć.
  • Pomieszczenia magazynowe do przechowywania leków przewidują wyraźne przestrzeganie wymogów sanitarnych i higienicznych, które regulują właściwości toksykologiczne i fizykochemiczne gotowego do sprzedaży towaru. Ponadto należy wziąć pod uwagę powierzchnię magazynu, która powinna wynosić co najmniej 150 metrów kwadratowych na średnią objętość partii leków.
  • Duży udział w międzynarodowych przewozach towarowych stanowi dostawa części samochodowych i akcesoriów. Do ich przechowywania konieczne jest utrzymanie optymalnej wilgotności nie większej niż 60% i maksymalnej temperatury - 10 stopni.

     Ważne jest, aby zachować w magazynie nie tylko czystość, ale także bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Wszelkie towary – produkty żywnościowe lub materiały budowlane muszą znajdować się pod nadzorem specjalistów. W pomieszczeniu muszą być gaśnice i zainstalowane czujniki dymu, aby zapobiec pożarowi w jak najkrótszym czasie. Szczególnie uważnie warto podejść do wyposażenia magazynów przeznaczonych dla niebezpiecznych łatwopalnych towarów.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę