PRZEWÓZ ROŚLIN BEZ TAJEMNIC

W jaki sposób należy właściwie transportować rośliny?
PRZEWÓZ ROŚLIN BEZ TAJEMNIC

PRZEWÓZ ROŚLIN BEZ TAJEMNIC

Pośród rozmaitych towarów, szczególną grupę stanowią rośliny. Ich przewożenie obarczone jest kilkoma bardzo ważnymi zasadami, o których należy pamiętać.

Rodzaje transportowanych roślin

Firmy przewozowe, tak jak przedsiębiorstwo Intrade, świadczą transport rozmaitych towarów. Olbrzymie zapotrzebowanie usługi spedycyjne materiału szkółkarskiego spowodowały wzrost konkurencji w tym segmencie. Dotyczy to usług zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Przewóz roślin obejmuje kwiaty cięte, krzewy, drzewa oraz sadzonki. Transportowane są w ten sposób gatunki ozdobne, przeznaczone do nasadzenia w ogrodach, jak również elementy dekoracyjne przeznaczone na liczne ozdoby, jak wiązanki czy bukiety. Dotyczy to również rozmaitych ziół, które w postaci sadzonek trafiają do domów oraz gatunków, które kolejno sadzone są w przydomowych mini plantacjach. Jednak należy pamiętać, że przewóz rozmaitych gatunków musi być właściwie dostosowany, w związku z tym, że rośliny są bardzo delikatne, więc wszelkie uszkodzenia mogą je nieodwracalnie zniszczyć.

Przewóz roślin

Przewóz krzewów, drzew czy rozmaitych sadzonek oraz kwiatów ciętych obarczony jest sporym ryzykiem ich uszkodzenia. Dlatego do transportu tego rodzaju materiału należy stosować odpowiednie naczepy typu chłodnia lub firanka. Tylko w ten sposób można zapewnić roślinom odpowiednią wentylację w trakcie przewozu, a także dopuszczają pewną ilość światła, tak potrzebnego rozmaitym okazom. Istotną sprawą jest możliwość zapewnienia materiałowi szkółkarskiemu właściwej temperatury przewozu na całej trasie. Jeśli więc zamierzamy przewieźć rozmaite okazy, należy zapytać, czy firma dysponuje tego rodzaju naczepami.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę