Przydatne wskazówki dotyczące właściwego umieszczenia towaru w skrzyni

Przydatne wskazówki dotyczące właściwego umieszczenia towaru w skrzyni

Przydatne wskazówki dotyczące właściwego umieszczenia towaru w skrzyni

     Optymalna ilość towaru i jego prawidłowe umieszczenie wewnątrz ciężarówki odgrywa ważną rolę w transporcie międzynarodowym i innym. Długa podróż i ekstremalne warunki eksploatacji środków transportowych mają istotny wpływ na jakość przewozu, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na schemat układania. Duże centra logistyczne z góry planują kompletacje ładunków i ich szczegółowe rozmieszczenie w skrzyni.

     Określony model samochodu ma ograniczenia wagowe, aby naprawić sytuację wystarczy tylko zdjąć ładunek z palet. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę fizyczne cechy produktu i kolejność załadunku. Na przykład metalowe konstrukcje lub duże artykuły gospodarstwa domowego nie powinny być ładowane na arkusze z pianki. Kolejność pobierania zależy bezpośrednio od trasy i zaplanowanych przystanków.

     Jeśli planowany jest transport niewielkiej ilości ładunku bez późniejszego doładowania, nie należy go kompletować z przodu skrzyni, więc przeciążasz przednie koła transportu i pogarszasz zwrotność samochodu podczas jazdy. Dotyczy to zwłaszcza ciężarówek o długości naczepy większej niż 5 metrów.

     Nie należy również umieszczać przewożonych wartości wyłącznie w tylnej części skrzyni, należy maksymalnie przesunąć ładunek do przodu, ponieważ duże towary znajdujące się poza tylną osią mogą prowadzić do osłabienia przedniej części, co spowoduje silne kołysanie samochodu na drodze. Nawet ponadgabarytowe ładunki lepiej rozprowadzić równomiernie.

     Niepełne ładowanie skrzyni dużymi artykułami lub narzędziami budowlanymi ma swoje niuanse. Takie produkty muszą być koniecznie zamocowane za pomocą specjalnych pasów i jastrychów. Specjalistyczny transport ma już w wyposażeniu podobne mocowania. W ten sposób można wykluczyć mimowolny ruch obiektów towarowych i ich deformację. Na przykład metalowe rury budowlane mogą łatwo uszkodzić bardziej kruche części i kosztowne towary (szczególnie w przypadku ładunków prefabrykowanych.

     Głównym wskaźnikiem właściwego rozmieszczenia ładunku w przestrzeni skrzyni są odpowiednio zorganizowane prace przeładunkowe. Wiele firm mają własny personel i magazyny, w których proces ten jest wyraźnie określony. Jednak wielu zwraca się do służb specjalistycznych, których profesjonalizm nie zawsze spełnia oczekiwania. Aby rozwiązać ten problem, konieczna jest całkowita kontrola ze strony przewoźnika, w interesie którego jest wykonanie międzynarodowego transportu towarowego zgodnie ze wszystkimi zasadami.

     Podsumowując, można wyróżnić kilka ogólnych zaleceń, które optymalizują proces rozładunku i załadunku towarów, a także pomagają zapewnić najbezpieczniejsze warunki podczas transportu:

  • Ładunek w nadwoziu powinien być równomiernie rozłożony;
  • W przypadku niekompletnego załadunku, produkty muszą być bezpiecznie zamocowane;
  • Do przewozu określonych towarów należy korzystać z transportu, który ma wszystkie niezbędne urządzenia i warunki do transportu;
  • Najlepszym sposobem na uniknięcie sytuacji siły wyższej i utraty zysków jest ubezpieczenie ładunku.
Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę