Ubezpieczenie ładunków - podstawowe zasady

Ubezpieczenie ładunków - podstawowe zasady

Ubezpieczenie ładunków - podstawowe zasady

Zasady ubezpieczenia towarów mogą się nieznacznie różnić jedna od drugiej, w zależności od tego, jaki środek transportowy będzie realizował przewóz przedmiotu ubezpieczenia: kolejowy, morski, powietrzny lub samochodowy. Firma INTRADE – jest to możliwość ubezpieczenia ładunku w transporcie drogowym w atrakcyjnych cenach. Od klienta potrzebna tylko zgoda. Wszystko pozostałe jest zadaniem specjalistów firmy.

Co to jest ubezpieczenie ładunków

Przedmiotem ubezpieczenia jest mienie, które bezpośrednio jest przewożone z wykorzystaniem różnego typu pojazdów. Mienie przyjęte do przewozu, nazywa się ładunkiem. Każde ubezpieczenie przewiduje pełne odszkodowanie, jeśli do szkody doszło z winy przewoźnika. Ponadto, istnieją ogólne zasady, według których osoba, która ubezpieczyła swój majątek, również otrzymuje odszkodowanie.

Zdarzeniem warunkującym wypłatę ubezpieczenia za zepsuty (zgubiony, skradziony) towar jest:

 1. Uszkodzenie towaru podczas transportu drogowego w wyniku pożaru, wybuchu lub innego wypadku, który wystąpił w czasie jazdy lub podczas załadunku, a także w związku z wypadkiem drogowym oraz zawaleniem się nawierzchni drogowej lub mostu, uszkodzeniem promu.
 2. Jeżeli towar zaginął wraz z pojazdem, który jego przewoził.
 3. Jeśli została dokonana kradzież mienia (przedmiotu ubezpieczenia). Ponadto, przewidziane są płatności odszkodowania w przypadkach wystąpienia klęsk, takich jak uderzenie pioruna, silny sztorm, huragan i inne. Wszelkie takie przypadki muszą być uwzględnione w umowie ubezpieczenia.
 4. W przypadku umyślnego uszkodzenia ubezpieczonego mienia przez osoby trzecie. Należy zaznaczyć, że nie jest zdarzeniem warunkującym wypłatę ubezpieczenia bombardowanie, uderzenia lotnictwa i inne wydarzenia związane z wojną.
 5. Wysłanie mienia w nietrwałym lub uszkodzonym opakowaniu.

Należy również wiedzieć, że towary niebezpieczne są ubezpieczane według innych zasad, oraz koszty ubezpieczenia transportu takich towarów są zwykle wyższe od kosztów ubezpieczenia towarów zwykłych.

Przed tym jak podpisać umowę ubezpieczeniową, należy uzgodnić z ubezpieczycielem, od jakich zagrożeń można ubezpieczyć mienie (ładunek).

Rodzaje umowy ubezpieczeniowej

Oferowane rodzaje:

 • odpowiedzialność za wszelkie ryzyko;
 • odpowiedzialność za awarię, znamiona której nie odpowiadają awarii wspólnej, (szczególna);
 • bez odpowiedzialności za uszkodzenia, z wyjątkiem katastrofy.

Wysokość składek ubezpieczeniowych (kwoty ubezpieczenia zapłaconej przez ubezpieczającego) jest różna i zależy bezpośrednio od wielu czynników:

 • pojazdu, na którym odbywać się będzie transport;
 • rodzaju ubezpieczanego ładunku;
 • wartości przesyłki;
 • długotrwałości współpracy z określoną firmą ubezpieczeniową.

Wszystko to świadczy o tym, że trzeba odpowiedzialnie podchodzić do wyboru firmy ubezpieczeniowej przed zawarciem umów na przewóz drogowy. Składka ubezpieczeniowa nie powinna przekraczać wartości towaru, potwierdzonej dokumentami.

W przypadkach, gdy towar jest oceniany przez ubezpieczającego na notorycznie dużą sumę, odszkodowanie jest wypłacane na podstawie rzeczywistej wartości ubezpieczonego mienia.

Firma INTRADE ubezpiecza od wszelkiego rodzaju ryzyka. Jest to najbardziej optymalny wariant, bo trudno z góry przewidzieć, co może się zdarzyć w trakcie transportu.

Zostać partnerem firmy jest bardzo prosto. Należy wejść na stronę internetową i zadzwonić pod podany numer telefonu.

zadzwoń do nas 24/7
Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę