Zasady wyboru partnera w międzynarodowych przewozach towarów

Zasady wyboru partnera w międzynarodowych przewozach towarów

Zasady wyboru partnera w międzynarodowych przewozach towarów

Niezawodny partner w międzynarodowym transporcie towarów dzisiaj jest na wagę złota. Pomimo wielomilionowych ofert firm w wyszukiwarkach, znalazienie naprawdę odpowiedzialnego przewoźnika, który będzie w pełni odpowiadać za bezpieczeństwo towaru i roztrzygnięcie problemów związanych z załatwieniem formalności celnych, jest dość trudnym zadaniem.

Poprawne zorganizowanie transportu towarów obejmuje szereg zadań, które mogą być rozwiązane tylko przez profesjonalnych specjalistów z sfery logistycznej o dużym praktycznym doświadczeniu i ogromnej bazie kontrahentów do rozstrzygnięcia związanych z nimi problemów. Od prawidłowego wyboru firmy zależy nie tylko twój spokój za przewożony towar, ale i koszty wysyłki.

Każda firma logistyczna ma swój konkretny zestaw opcji, który oprócz dostawy może włączać ubezpieczenie ładunków, przygotowanie deklaracji celnych i inne usługi. Aby zrozumieć, jakie konkretnie specjaliści są wam potrzebne, trzeba orientować się w terminologii i rozumieć główne kierunki działalności współczesnych firm logistycznych.

Warto wziąć pod uwagę podstawowe kryteria wyboru firmy przewozowej, aby państwa oczekiwania były najbardziej uzasadnione.

  1. Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób jest zorganizowany proces działalności firmy, czy realizuje ona bezpośrednią kontrolę i monitorowanie towaru na całej trasie. Jeśli dane usługi są włączone w proces transportu, można śledzić przemieszczanie się towaru w czasie rzeczywistym, uzyskać szczegółowe informacje o napotkanych trudnościach i obniżyć koszty świadczenia usług.
  2. Należy wcześniej wyjaśnić ostateczny koszt transportu. Wiele firm oferuje bardzo atrakcyjne ceny za dostawę towaru, a w końcu dodają do nich niemałe kwoty za przechowywanie towaru, jego kontrolę, dodatkowe kwoty za towary niebezpieczne itp. To świadczy o braku profesjonalizmu firmy. U takich firm na pierwszym miejscu nie reputacja, a pogoń za zyskiem.
  3. Jeśli trzeba dostarczyć specyficzny towar, to lepiej skorzystać z usług nie uniwersalnego przewoźnika, a specjalistycznej agencji logistycznej. Firmy obsługujące ładunki konkretnych kategorii, organizują proces zgodnie z przepisami i zasadami przewozu, mają specjalny sprzęt do ładunków ponadgabarytowych i dopuszczające do pracy certyfikaty, co pozwala być spokojnym podczas transportu specjalnego ładunku.
  4. Od doświadczenia i reputacji spedytora zależy sukces całej podróży. Takie informacje łatwo znaleźć na tematycznych zasobach internetowych, gdzie są szczegółowo opisane usługi firmy i podane prawdziwe opinie klientów.
  5. Warto wyjaśnić terminy dostawy. Transport drogowy towarów w przeciwieństwie do transportu lotniczego, wiąże się z różnego rodzaju problemami, w tym z powodu warunków pogodowych i przestojów na granicy. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, omówić wcześniej wszystkie możliwe terminy, a zawsze lepiej zostawić na zapas kilka dni w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych.
  6. Koszt transportu jest jedną z najważniejszych spraw dla klienta. Nie ma uniwersalnej formuły obliczania kosztów transportu. Wszystko zależy od poziomu firmy, terminów dostawy i świadczonych usług, które mogą obejmować odprawę celną i ubezpieczenie przesyłki.
Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę