ZNACZENIE GEOLOKALIZACJI WE WSPÓŁCZESNEJ SPEDYCJI DROGOWEJ

Monitoring GPS w transporcie drogowym - znaczenie i zalety
ZNACZENIE GEOLOKALIZACJI WE WSPÓŁCZESNEJ SPEDYCJI DROGOWEJ

ZNACZENIE GEOLOKALIZACJI WE WSPÓŁCZESNEJ SPEDYCJI DROGOWEJ

Nowoczesne urządzenia GPS wykorzystywane w spedycji do geolokalizacji poza funkcją określania pozycji, dzięki odpowiednim systemom i czujnikom mają także inne funkcje przekładające się na korzyści z pracy takiego urządzenia. Jakie to korzyści?

Zalety geolokalizacji w spedycji drogowej

  • Kontrola i zarządzanie flotą

System GPS pozwala managerowi floty na nieograniczony dostęp do najważniejszych danych dotyczących stylu jazdy kierowców, informacji o stanie prowadzonych przez nich pojazdów. Dzięki temu może wyciągać wnioski dotyczące np. szkoleń kierowców.

  • Optymalne trasy przejazdu

Dzięki geolokalizacji możliwe jest tworzenie i sprawdzanie w czasie rzeczywistym tras pojazdów, co skutkuje szybszym dostarczeniem towaru, zaoszczędzonym paliwem i ograniczeniem kosztów, a to sprowadza się do zwiększonej efektywności pracy.

  • Kontrola poziomu paliwa

Możliwy jest dostęp do danych dotyczących poziomu paliwa, spalania i ilości paliwa spalanego na tzw. biegu jałowym.

  • Kontrola sposobu użytkowania pojazdu

Nowoczesne urządzenia pozwalają na bieżąco kontrolować sposób jazdy kierowcy, czyli gwałtowne pokonywanie ostrych zakrętów, przyspieszenia, hamowania, przekraczanie dozwolonej prędkości. Ma to przełożenie na bezpieczniejszą jazdę.

  • Wysoka jakość obsługi

Monitoring GPS pozwala na śledzenie ładunków i informowanie usługobiorców o czasie dostawy oraz ewentualnych opóźnieniach ze względu na nieprzewidziane trudności drogowe. Ponadto w przypadku uszkodzenia pojazdu możliwe jest znalezienie najbliższego zastępczego samochodu, co umożliwia dostarczenie towaru w terminie.

  • Pomoc w transporcie chłodniczym

Monitoring dostarcza informacji na temat warunków panujących w komorze chłodniczej samochodu: temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. Gwarantuje to przewóz towaru zgodnie z normami, gdyż o każdym przekroczeniu wartości granicznej informowany jest dyspozytor, mogący odpowiednio zareagować.

 

Podsumowując, geolokalizacja dostarcza mnóstwa danych, które pozwalają na sprawną działalność firm transportowych, a ich klientom dają gwarancję sprawnej dostawy. Daje to optymalizację procesów spedycyjnych na poziomie organizacji i efektywności pracy.

Przyjdź do biura
ul. Małachowskiego 19E, 05-120 Legionowo
wyślij zapytanie o cenę